Navigation Menu+

Co należy wziąć pod uwagę podczas zakładania warsztatu naprawy tirów?

Posted on Lut 7, 2017 by in Naprawa |

Założenie własnego warsztatu naprawczego to marzenie wielu mechaników. Chociaż jego realizacja wiąże się z niemałym wysiłkiem, warto się go podjąć. O czym należy pamiętać planując otwarcie własnego warsztatu serwisującego samochody ciężarowe?

Miejsce na miarę potrzeb

Kluczowe znacznie dla rentowności wielu przedsiębiorstw ma odpowiednia lokalizacja, podobnie jest w przypadku warsztatów naprawiających samochody ciężarowe. Jeśli będzie on zlokalizowany w centrum miasta albo innym miejscu, w które trudno dotrzeć dużą ciężarówką, raczej niewielu klientów zdecyduje się na korzystanie z jego usług. Najlepsza lokalizacja to ta niedaleko magazynów przeładunkowych, które nierzadko znajdują się na skraju miasta. Znacznie łatwiej będzie tam znaleźć klientów. Oprócz tego konieczne jest wybranie odpowiednio dużej działki przeznaczonej na własny biznes. Parking przed warsztatem powinien zapewnić odpowiednią przestrzeń dla tirów, zaś w garażu mechanik musi mieć swobodny dostęp do wszystkich mechanizmów i układów wymagających naprawy.

Wyposażenie

Nowoczesne samochody ciężarowe kryją w sobie mnóstwo elektroniki, dlatego zdiagnozowanie usterek nie jest możliwe bez odpowiedniego sprzętu i komputera. Nie mniej istotne są też inne elementy wyposażenia warsztatu, wśród których wymienić można chociażby specjalne klucze do kół czy podnośnik o odpowiednio dużym udźwigu. Dobry sprzęt znacznie ułatwia pracę i przyspiesza naprawę, a przy tym stanowi swego rodzaju wizytówkę warsztatu.

Dobra reklama

Klienci znacznie chętniej decydują się na skorzystanie z usług warsztatu, który cieszy się dobrą opinią wśród innych kierowców czy przedsiębiorców prowadzących firmę transportową. Mechanik, który dopiero zaczyna swoją działalność, ma nieco trudniejsze zadanie, ponieważ musi w inny sposób zareklamować prowadzony przez siebie warsztat. Odpowiednio zaprojektowane plakaty i ulotki oraz dobrze widoczne z daleka oznaczenie serwisu mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem.