Navigation Menu+

Jak wybrać dostawcę części tir?

Posted on Cze 19, 2017 by in Części zamienne |

Prowadzenie warsztatu zajmującego się naprawą samochodów ciężarowych ściśle związana jest z koniecznością kupowania części do tirów. Oferujące je sklepy mają zróżnicowaną marżę, podobnie jak hurtownie części do ciężarówek. Zamontowanie złej jakości elementów nierzadko prowadzi do groźnych w skutkach wypadków, dlatego warto zdecydować się na zakupy tylko u sprawdzonych dostawców.

Sklepy i hurtownie

Podczas poszukiwania odpowiedniego dostawcy warto zdecydować się hurtownię lub sklep z częściami do tirów, który jest dobrze wyposażony. Im więcej produktów w magazynie tym większa szansa, że znajdzie się wśród nich niezbędny element zawieszenia, silnika bądź układu hamulcowego. Części dostępne „od ręki” umożliwiają natychmiastowe przystąpienie do pracy, co oczywiście przekłada się na krótszy czas naprawy, a tym samym – na większe zadowolenie klienta. Oczywiście może też zdarzyć się i tak, że brakującego elementu nie ma w magazynie, a wtedy kluczowy będzie czas oczekiwania na część. Jeśli jednak czas dostawy jest zbyt długi, warto zapytać o siłownik hamulcowy, siłownik podnoszenia kabiny czy amortyzatory do tirów u konkurencji. Dobrym rozwiązaniem będzie też przejrzenie Internetu – wiele sklepów stacjonarnych prowadzi sprzedaż wysyłkową, a nierzadko w sieci można znaleźć części w nieco niższych cenach.

Przede wszystkim jakość

Zdarza się, że właściciele firm transportowych nie pozwalają montować w samochodach należących do floty innych niż oryginalne części SCANIA, Mercedes lub DAF. Inni z kolei chcąc maksymalnie ograniczyć wydatki związane z naprawą wolą wybrać tańsze zamienniki. montowanie tanich podróbek z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem, o czym mechanik powinien poinformować klienta. Chociaż wśród zamienników znaleźć można produkty najwyższej jakości, zdarzają się i takie, których wykorzystanie może wpływać na bezpieczeństwo prowadzenia tira, a w najlepszym wypadku spowodować konieczność ponownej naprawy – dotyczy to przede wszystkim produktów sprawdzanych z Dalekiego Wschodu.