Navigation Menu+

Mobilny serwis tir – co to jest?

Posted on Wrz 8, 2017 by in Serwis |

Warsztaty zajmujące się naprawą samochodów ciężarowych poszukują sposobów, aby zwiększyć zainteresowanie swoją ofertą wśród klientów. Rabaty czy promocje to jednak nie wszystko – coraz większą popularnością cieszy się mobilny serwis tirów. Dlaczego kierowcy chętnie się decydują na tego typu usługi?

Kiedy w drodze pojawi się problem

Samochody ciężarowe każdego dnia pokonują znaczne odległości, a im dłuższa trasa, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia usterki. Z niektórymi kierowcy skutecznie radzą sobie sami – do wymiany żarówki w lampie czy obudowy światła obrysowego wystarczą podstawowe narzędzia. Specjalny przekładniowy klucz do kół i podnośnik hydrauliczny pomogą z kolei poradzić sobie z wymianą koła. Zdarza się jednak, że awaria jest znacznie poważniejsza i wymaga interwencji specjalisty oraz bardziej fachowego sprzętu.

Mobilny serwis – kiedy się sprawdza?

Uszkodzone sprzęgło lub silnik czy poważna awaria hamulców to problemy, z jakimi trudno sobie poradzić mając do dyspozycji podstawowy komplet narzędzi. Zazwyczaj więc kierowca musi zadzwonić po lawetę, która dowiezie tira do najbliższego warsztatu. Taki przestój w drodze z pewnością nie jest korzystny dla firmy i powodować może straty finansowe. Właśnie w takich sytuacjach warto skorzystać z usług warsztatu mobilnego – mechanik dojeżdża do unieruchomionej ciężarówki odpowiednio wyposażonym pojazdem. Dzięki temu możliwa jest nawet wymiana sprzęgła na miejscu albo inne poważniejsze naprawy.

Czy warto wprowadzić tę usługę do swojej oferty?

Mobilny serwis tirów wymaga spełnienia pewnych warunków. Przede wszystkim potrzebny jest odpowiednio wyposażony pojazd i części do samochodów ciężarowych. Taka oferta z pewnością jednak będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Usterki zazwyczaj pojawiają się w trasie, dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że kierowcy chętnie będą korzystali z możliwości naprawy awarii na miejscu i bez angażowania lawety. Taka usługa pomoże też budować pozytywny wizerunek firmy.