Navigation Menu+

Tiry pod opieką mechanika – jak o nie dbać?

Posted on Lip 26, 2017 by in Naprawa |

Powierzenie floty samochodów ciężarowych zaufanemu mechanikowi to jeden z kluczowych elementów, jakie mają wpływ na sukces firmy transportowej. Warsztat serwisujący tiry powinien więc zadbać, aby znajdujące się pod jego opieką pojazdy były regularnie sprawdzane pod względem technicznym, a wszystkie prace naprawcze wykonywane na czas.

Dlaczego regularne serwisowanie tirów jest ważne?

Samochody ciężarowe każdego dnia poruszają się po drogach w różnych warunkach. Nierzadko trasa prowadzi przez teren o dużym nachyleniu albo wymagający od kierowcy maksymalnego skupienia. Duże obciążenie, pokonywanie tysięcy kilometrów każdego dnia i praca w nie zawsze dogodnych warunkach sprawia, że wraz z upływem czasu poszczególne mechanizmy w ciężarówkach ulegają stopniowemu zużyciu. Jest to naturalna konsekwencja częstej eksploatacji ciężarówek, ale ma ona znaczenie dla bezpieczeństwa kierowców – zarówno tira, jak i innych pojazdów znajdujących się na drodze, a także przewożonego ładunku. Regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdów jest więc w tym przypadku niezwykle istotne, im szybciej wychwycona zostanie usterka, tym łatwiej będzie ją wyeliminować i zapobiec poważniejszym awariom. Krótszy czas naprawy jest też bardzo ważny dla właściciela firmy transportowej, ponieważ każdy przestój związany z naprawą oznacza straty finansowe.

Części najwyższej jakości

Na stan techniczny samochodów ciężarowych wpływa nie tylko rzetelny serwis, ale również jakość montowanych części. Wśród produktów dostępnych na rynku znaleźć można zarówno oryginalne części do samochodów ciężarowych, jaki i dobrej jakości zamienniki, które nie ustępują markowym produktom. Aby mieć pewność, że problem z hamulcami lub silnikiem zostanie rozwiązany na długi czas, warto sięgać wyłącznie po sprawdzone elementy najwyższej jakości. Stosowanie tanich i nietrwałych podróbek może stanowić zagrożenie dla kierowcy, a w najlepszym wypadku sprawi, że bardzo szybko konieczna będzie ponowna naprawa.