Navigation Menu+

Warsztat naprawy ciężarówek – jak przyciągnąć klientów?

Posted on Maj 9, 2017 by in Naprawa, Serwis |

Firmy zajmujące się transportem towarów bardzo często serwisowanie całej floty samochodów ciężarowych powierzają jednemu warsztatowi naprawczemu. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale też pozwala mechanikowi wykonywać usługi kompleksowo i stale kontrolować stan mechaniczny pojazdów. W jaki sposób można zdobyć klientów?

Najwyższa jakość usług

Najlepsza reklamą dla każdego warsztatu naprawczego jest dobra opinia wśród innych klientów. Renomę buduje się latami żmudną pracą, dlatego warto już od początku istnienia warsztatu kłaść nacisk na najwyższej jakości obsługę i rzetelne oraz terminowe wywiązywanie się ze zleceń. Warto wiedzieć, że na opinię klienta bardzo często wpływa również to, czy podczas naprawy wykorzystane zostały części do samochodów ciężarowych dobrej jakości. Osoby decydujące się na serwisowanie ciężarówek nierzadko chcą poradzić się w kwestii wyboru pomiędzy zamiennikami lub częściami oryginalnymi. Zamontowanie taniej podróbki niewiadomego pochodzenia zazwyczaj prowadzi do kolejnych uszkodzeń i powoduje, że niezbędna jest kolejna wizyta w warsztacie. Dla klienta oznacza to nie tylko konieczność poniesienia dodatkowych kosztów, ale też w dużej mierze wpłynąć może na jego opinię o jakości wykonywanych przez mechaników usług.

Przyciągająca uwagę reklama

Każde nowo powstające przedsiębiorstwo powinno zadbać o czytelne i ciekawe logo oraz nawiązujące do niego stylistycznie wizytówkę czy stronę internetową – jest to świetny sposób, aby pokazać swoją obecność na rynku. Oprócz tego warto też zdecydować się na wydrukowanie banerów reklamowych ze wskazówkami dojazdu do warsztatu – być może dzięki temu większa liczba klientów zdecyduje się na skorzystanie z usług serwisu. W przeciwnym razie nawet osoby potrzebujące pomocy mechanika specjalizującego się w naprawie samochodów ciężarowych nie będą wiedziały o istnieniu takiego warsztatu. Dobra reklama w połączeniu z najwyższej jakości usługami z pewnością zachęcą kolejnych klientów do wizyty.

Źródło: star-hurt.pl