Navigation Menu+

Własny warsztat serwisujący tiry – o czym należy pamiętać?

Posted on Sie 28, 2017 by in Naprawa, Serwis |

Serwisowanie floty samochodów ciężarowych, które należą do firmy transportowej, jest odpowiedzialnym zadaniem. Rzetelne wywiązywanie się ze zleceń, stosowanie tylko najwyższej jakości części oraz terminowość to najlepsza reklama dla zakładu naprawczego. O czym jeszcze należy pamiętać?

Sprawdzeni pracownicy

O skuteczności prowadzonych napraw samochodów ciężarowych decyduje kilka czynników, jednak najważniejszym z nich jest niewątpliwie fachowa wiedza i doświadczenie mechaników. Specjaliści od wielu lat zajmujący się naprawą samochodów ciężarowych znacznie szybciej potrafią zdiagnozować usterkę i skutecznie ją usunąć. Jeśli dodatkowo mają do dyspozycji odpowiednio wyposażony warsztat i dobrej jakości narzędzia, z pewnością poradzą sobie z każdą naprawą. Jeśli więc warsztat samochodowy wyspecjalizowany w ciężarówkach rozrasta się i konieczne jest zatrudnienie kolejnych pracowników, warto postawić na kompetentnych i doświadczonych fachowców.

Najwyższa jakość

Pracownicy warsztatu samochodowego muszą być prawdziwymi fachowcami w swej dziedzinie. Mechanik powinien nie tylko skutecznie naprawiać tiry, ale w razie potrzeby również udzielać porad. Nie mniej istotne jest też dbanie, aby montowane części również charakteryzowały się najwyższą jakością i trwałością. Dzięki temu problem z hamulcami lub silnikiem zostanie rozwiązany skutecznie i na długo. Sprawdzone części to również kwestia bezpieczeństwa – zamontowanie tanich podróbek najczęściej kończy się ponowną awarią.

Terminowość

Samochody ciężarowe znajdujące się w warsztacie naprawczym nie zarabiają, co dla firmy transportowej oznacza straty. Właścicielom przedsiębiorstw tego typu z pewnością będzie więc zależało na jak najkrótszym czasie naprawy. Właśnie dlatego na serwis należy przyjmować tylko tyle pojazdów, ile mechanicy są w stanie zweryfikować pod względem technicznym i naprawić – zbyt długa kolejka i czas oczekiwania może zniechęcić klientów i spowodować, że nie będą oni chcieli w przyszłości korzystać z usług warsztatu.

Więcej na: http://esklep.star-hurt.pl/